Üdvözlöm a Tabi Városi SC honlapján!

Tabi VSC - Somogyjád SE 2-2 (0-2)

Egy jóiramú küzdelmes mérkőzésen döntentlent játszott csapatunk. Az első félidőben a vendégek könyörtelenül kihasználták a hibáinkat és szerezték meg a vezetést 2-0-ra. A második félidőben jobban játszottunk és ennek eredményeképpen ki tudtunk egyenlíteni. Az első félidőben a vendégek, a másodikban mi játszottunk jobban. A döntetlen igaszságosnak mondható.

TABI VSC – Somogyjád SE 2-2 (0-2)

2013. november 17.  Tab, 150 néző

Vezette: Böröczi

Gól: Tábori 73.p, Kaveczki(11-esből)80.p. ill.,Kovács8.p., Horváth 22.p.

Sárga: Szőnyi 55.p ill. Kadarkuti 12.p., Orosz 54.p., Balogh Á. 80.p., Balogh Cs. 90.p.

TAB: Gróf - Naász, Molnár, Érsek(Miraider 46.p), Zsibrik - Vida, Ladiszlai, Kispál, Kaveczki  – Tábori, Szőnyi

Sajnos hamar vezetéshez jutott a vendégcsapat. A nyolcdik percben egy szögletet kanyarítottak a kapunk elé, a menteni akaró védőnkről a kapufára pattant a labda, onnan vissza a mezőnybe és az érkező Kovács a hálóba fejelte. 0-1.

A bekapott gól után próbáltunk akciókat teremteni, de sajnos ezek a kapura nem sok veszélyt hoztak.

A 22. percben aztán jött a hidegzuhany. A vendégek egy gyors kontratámadást vezettek a baloldalon, a labdát átívelték és a jobb oldalról szinte majdnem az alapvonalról Horváth keresztbe kilőtte a hosszú sarkot. 0-2.

A 26. percben már majdnem hárommal vezettek a vendégek. Egy lövést követően a mezőnybe visszapattanó labdát a vendégek játékosa a kapufa felsőlécére fejelte. A labda a gólvonalra lepattant, majd onnan a mezőnybe. A vendégek gólt reklamáltak, de Kiss asszisztens szerint nem jutott át a labda a gólvonalon.

A második félidőben cseréltünk, Érseket, Miraider váltotta.

56. percben alakítottuk ki az első veszélyes helyzetünket. Tábori kapáslövését védte a kapus.

Két perccel később Szőnyi játssza magát tisztára, lövése mellé szállt.

A 65. percben ismét Szőnyi húzta meg a baloldalon, a középre lőtt labdáját Vida 3 m-ről mellé lőtte. Szinte percenként kerültünk helyzetbe, de gólt nem sikerül szerezni.

A 73. percben aztán góllá érik a nyomás. Kaveczki lövése még a kapufáról visszapattant a mezőnybe, de a leggyorsabban Tábori reagált és egy igazítás után a hálóba lőtt. 1-2.

Két perccel később Tábori tálalt Vida elé, aki kapásból lőtt, de Galabár kapus nagy bravúrral védett.

A 80. perc aztán meghozta az egyenlítést. A jobb szélen, az agilisan játszó Szőnyi okozott rendre gondot a vendég védőknek. Ezúttal is egy kapott labdával indult meg a kapu felé, majd betört a tizenhatoson belülre és ott két vendégjátékos szabálytalanul akadályozta, 11-es!

Kaveczki állt a labda mögé és magabiztosan a léc alá bombázott. 2-2.

A 86. percben Tábori tehette volna fel az i-re a pontot. Egy labdát brusztolt ki magának, több játékost ügyesen becsapott, tisztára játszotta magát, a lövése azonban fölé szállt.

A végén még adódott egy-egy helyzet mindkét kapu előtt, de a végeredmény már nem változott.

Az első félidőben a vendégek, míg a másodikban mi játszottunk jobban. A döntetlen igazságosnak mondható. A második félidei játék alapján csapatunkat minden dicséret megilleti, sokat küzdöttek, hajtottak a tisztes eredményért és nagyobb szerencsével akár a győzelmet is megszerezhettük volna.