Üdvözlöm a Tabi Városi SC honlapján!

Tabi VSC - Marcali VFC 4-0 (1-0)

A mérkőzés megkezdése előtt a szurkolók arról beszéltek, hogy ma biztosan megszerezzük első győzelmünket. Nos, ez sikerült is. A szebb napokat megélt Marcali csapata már a mérkőzést tartalékosan és egyetlen csere lehetőséggel kezdte. Bár becsülettel küzdöttek, a végeredmény a hazai csapat jobb és gólerős játékát igazolta. A 4-0-ás győzelem teljesen megérdemelt.

2011.10.02., Tab, 250 néző

Vezette: Ferencz (9) Nem volt nehéz dolga, hiszen egy sportszerű mérkőzést kellett levezetnie.

Gól: Vidus 11.p., Szigeti 49.p., Kaveczki 57.p., Szabó G. (11-esből) 82. p.

Sárga: Csizmadia 84 p. ill. Csentei 84. p

Tab: Szabó - Naász, Kult P., Miraider(Gere 75.p.), Kleiber-Csizmadia, Györki (Molnár 75.p.) Kaveczki (Vida 65 p), Pretz-Vidus, Szigeti(Kult T. 70.p.)

A csapat és a szurkolók egyaránt várták már az őszi első győzelmünket. Tudtuk, hogy Marcali csapata gondokkal küszködik, ezt szerettük volna kihasználni, és vártuk, hogy csapatunk most már elinduljon a tabellán felfelé. Szerencsére eltiltás és súlyosabb sérülés nem hátráltatott bennünket.

Az első perctől fogva nekiestünk ellenfelünknek, és hamar sikerült is megszerezni az első gólt.

11. perc Pretz ment el a baloldalon a beivelt labdáját  Vidus a hálóba fejelte. 1-0.

20. perc Kaveczki indította Pretz Gábort, akinek sikerült kapura fordulnia, és 18 m-ről leadott lövését a kapus hárította.

25. perc Szigeti húzott el a jobb oldalon, beadása Kaveczki elé szállt, lövését a kapus fölé tolta.

35. perc Szigeti adta be a labdát, Vidus jól érkezett, de egy védő menteni tudott.

39. perc Miraider indult meg középen, a labdát jobbra tolta az érkező Csizmadia elé, akinek lövése a kapu fölé szállt.

41. perc Most Csizmadia ugratta ki a középen érkező Miraidert 14 m-es lövése azonban mellé szállt.

49. perc A középpályáról előre vágott labda Csizmadia elé került, majd a középen kilépő Szigeti elé tolta, aki 15m-ről a kapu bal oldalába lőtt. 2-0.

51. perc Egy középpályáról előre vágott labda átszállt a rosszul helyezkedő védő fölött. Vidus lecsapott rá, egyedül vezette a kapusra, kissé kivárt, majd a nem pontosan leadott lövés a kapusról az alapvonalon túlra vágódott. A belőtt szöglet Györki elé került, aki 10 m-ről a kapufát találta telibe.

53. perc Miraider tört ki középen, lövését szögletre mentik.

57 perc Egy jobb oldalról élesen kapu elé lőtt labdáról Csizmadia előrevetődve éppen lemaradt, a labdát a védők röviden mentették. Kaveczki megszerezte, majd 18 m-ről egyből a bal felső sarokba lőtte. 3-0.

Továbbra is rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de az utolsó pillanatokban mindig valamilyen hiba becsúszott.

81. perc A tizenhatoson belülre beívelt labdáért Naász harcolt a vendég védőkkel, akik csak szabálytalanul tudták szerelni. Tizenegyes!

82. perc A büntetőt kapusunk, Szabó Gábor magabiztosan értékesítette. 4-0.

86. perc Vidus került gólhelyzetbe, de kapura emelt labdáját a kapus elcsípte.

Ma csapatunk nagyszerűen játszott. Sok futás, rengeteg kidolgozott helyzett, bátor kapura törések jellemezték játékunkat. Ellenfelünket dicséri , hogy sportszerűen játszottak, végig küzdötték a mérkőzést, nem adták fel, de a mai napon a csapatunk ennyivel jobb volt! Gratulálunk játékosainknak, és reméljük, ezt a formát a további mérkőzésekre is átmentik.