Üdvözlöm a Tabi Városi SC honlapján!

Küzdelmes mérkőzés, megérdemelt hazai siker.

Jobban kezdte a mérkőzést a vendég babócsai csapat, ekkor Peckó bravúrjaira volt szükség, hogy kapunkat megőrizzük a góltól. Aztán lassan átvettük az irányítást és a félidő hajrájában Vidus révén megszereztük a vezetést. A második félidőt jól kezdtük, már az első támadásból újabb gólt szereztünk. A 10 emberrel játszó vendégcsapat nem adta fel és egy véleményes tizenegyessel szépítettek is. A hajrá megint a miénk volt és a javunkra megítélt jogos tizenegyest értékesítve 3-1-re nyertünk a lelkesen és helyenként jól játszó babócsai csapat ellen.

Tabi VSC - Babócsa SE  3-1 (1-0)

2010. 11. 16. Tab, 150 néző

Vezette: Kovács Zsolt (8)

Gól: Vidus(43.p.), Kult T.(47.p), Kult P.(tizenegyesből 89.p) ill. Káló(tizenegyesből 61.p.)

Sárga: Peckó 61.p., , Kaveczki 59.p., Kult P.74.p. Vidus79.p. ill. Laklia 35.p., Pingiczer 37.p. Horváth 80.p. Korán 89.p.

Piros: Czifrák 45.p.

Tab: Peckó-Donka,  Kult P.,Molnár, - Naász - Kleiber, Pretz, Kaveczki(Érsek 73.p.)- Vidus- Kasza(Nagy 46.p.), Kult T.

Gyorsan egymásnak estek a csapatok és ekkor a vendégek vezették a veszélyesebb támadásokat. Két alkalommal is Peckó bravúrja mentette meg csapatunkat a góltól.

14. percben egy gyors kontratámadásnál előbb szögletre ment majd a szöglet utáni fejest a kapufölé tenyereli.

19. percben Kleiber átíveléséről centiméterekkel maradnak le a csatárok.

1 perccel később babócsai kontra támadás végén a kissé kisodródott játékos elől Peckó ment.

23. perc Egy ellenfél védőjéről lepattant labdát lő Kult Tomi mellé.

25. perc Távoli vendég lövés kapu mellé.

33. perc Kaveczki 16 m-ről fölé lő.

38. perc Veszélyes kontratámadás Peckó újheggyel ment szögletre.  A belőtt szögletet 6 méterről fölé fejelik.

40. perc Pretz egyedül indult meg majd tovább passzolta a labdát. Les.

43. perc GÓL! 1-0 Vidus lépett ki a tétovázó védők közt és lőtt a hosszúsarokba.

45. perc Egy oldalvonal mellőli szabadrúgást nem engedett elvégezni a Babócsaiak 2-es számú játékosa. Ekkor  kimutatott a nézőknek, amiért piros lapot kapott!

47. perc GÓL! 2-0 Egy gyors jobboldali támadást vezettünk Vidus révén, aki az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát és az érkező Kult Tomi egyből a hálóba vágta.

53. perc 18 méteres szabadrúgásból Kaveczki veszélyeztetett.

60. perc Peckó ütközött a tétovázó védők között kilépő csatárral. Tizenegyes!

61. perc Gól 2-1 Káló a tizenegyest a hálóba vágja.

76. perc Kult Tomit ugratták ki egy nagyszerű labdával azonban centiméterekkel a kapufa mellé gurított.

88. perc Egy nagyszerűen középre a 16-oson belülre tekert labdát a menteni igyekvő babócsai védő a labda helyett a támadónk lábát rúgta el. Tizenegyes!

89. perc GÓL! 3-1 Kult Peti magabiztosan értékesíti a büntetőt.

Kovács György: Két vereség után bíztam a fiúkban és a győzelemben. Jól kezdtek a csapatok az már elején látszott mindkét együttes a győzelemre játszik. Az elején nekünk kevesebb lehetőségünk volt és bizony volt egy 10 perces időszak, amikor a jó formában védő Peckó háromszor is kapott góltól mentett meg bennünket. A félidő hajrájában és a második félidő elején lőtt gyors gólunk megnyugtatta a csapatot. Aztán megint meccsbe hoztuk Babócsát, egy tizenegyest vétettünk. Megzavart bennünket a bekapott gól, tervszerűtlen, pontatlan adogatások jellemezték játékunkat, de még így is volt 3-4 ziccerünk. A végén egy 11-sel egyértelművé tettük a közepes színvonalú meccset. Nem játszottunk jól, de küzdeni tudásból és akaratból jól vizsgáztunk és végre meglett a győzelem. Remélem feldobja a srácokat a siker, gratulálok!