Üdvözlöm a Tabi Városi SC honlapján!

A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert.

A két csapat hamar egymásnak esett és nagy küzdelem alakult ki. Sajnos az első vendég gólt megint óriási védelmi hiba okozta. Továbbra is nyílt volt a mérkőzés aztán egy jól eltalált szabadrúgásból a vendégek 2-re növelték az elönyüket. A második félidőben többet birtokoltuk a labdát. Egy nagyszerű Kaveczki szabadrúgás gól után feltámadt a remény az egyenlítésre, de több ziccerünk megint kimaradt. Így az eredmény már nem változott..

Tabi VSC - Mezöcsokonya SE  1-2 (0-2)

2010. 11. 16. Tab, 200 néző

Vezette: Béres László(7)

Gól: Kaveczki 63.p. ill. Májer 15.p., Szili 34.p.

Sárga: Pretz 70.p. ill. Palkovics 36.p., Kovács 42.p., Májer 59.p., Gyenesei 67.p.

Tab: Peckó - Donka, Molnár, Naász, Farkas - Kleiber, Pretz, Kaveczki,  Vidus - Nagy (Érsek 64.p.), Kult T.

A mérkőzés előtt már tudtuk, hogy Kult Peti nem léphet pályára helyette a fiatal Farkas Richárd kapott lehetőséget. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés mindkét csapat támadólag lépett fel. Felváltva alakultak ki helyzetek a kapuk előtt.

15. perc Gól. (0-1) A vendégek Májer felé ívelték fel a labdát a csatár elől Molnár tisztázhatott volna ő azonban egy kockázatos cselbe bonyolódott a csatár elvette tőle a labdát, kilépett és Peckó mellett a hálóba helyezett.

20. perc Kaveczki szabadrúgás a hosszú oldalra a vendégek tisztáznak.

24.perc Ismét egy Kaveczki szabadrúgás pár centivel suhan el a labda a hosszúsarok mellett.

33. perc Gól. (0-2) Egy kontra támadást szabálytalanság akasztott meg. Szili 17 m-ről a kapu jobb felső sarkába csavarja a labdát.

41. perc Egy gyors formás támadást vezettünk a helyzet azonban kimaradt.

Továbbra is nagy küzdelem folyik a pályán.

A szünetben aztán a nézők között terjedt a hír, hogy megóvjuk a mérkőzést, mert a második gólnál közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a gólt pedig érintés nélkül érték el. Ha ez így történt volna akkor sem lehetne műhiba miatt óvni. A félreértés a következő miatt történhetett. A játékvezető mikor lefújta az esetet valóban magasba emelte a kezét, csakhogy a kezében bent volt a síp és ezzel azt jelezte, hogy a szabadrúgás sípszóra történik. Ez a mozdulat volt félreérhető.

A szünet után még jobban támadtunk.

45.perc Már az első percben lehetőség alakult ki, egy sorfalról kipattanó labdát Nagy Péter készített Kult Tamás elé, aki centikkel lőtt mellé.

46.perc Egy perc múlva Vidus indult meg a középpályán a labdával, 3 játékost is kicselezett, majd a 16-osról nem sokkal mellé lőtt.

64.perc, Gól. (1-2) 20 méterről végezhettünk el szabadrúgást, s középpályásunk lemásolta Szili József szabadrúgás gólját, s a jobb felső felső sarokba csavarta a labdát.

A gól után mindent egy lapra feltéve támadtunk. Sorra alakítottuk ki a lehetőségeket, de az akciók végén rendre hiba csúszott a támadásban.

Az ellenfél a kontrákra rendezkedett be, s két veszélyes támadást ki is alakítottak:

74. perc Majer futotta le a védőjét, majd lövése mellé szállt.

80. perc Veszélyes kontra futott végig, a csokonyai csatár elől végül Peckó mentett.

88. perc Pretz indult meg a bal oldalon, majd középre adott, a vendég védő lábáról Kult elé pattant a labda, aki félig estében a kapu mellé kanalazta a labdát.