Üdvözlöm a Tabi Városi SC honlapján!

Tab - Nagyberki 1-1 (1-0)

A 10. forduló sem hozta meg csapatunk első sikerét, ezúttal a korábbi NB-s játékosokkal felálló Nagyberki vitt el egy pontot Tabról. A krónikához az is hozzátartpzik, hogy egy szabályos gólt nem adtak meg nekünk.

TABI VSC - FC NAGYBERKI 1-1 (1-0)

2013. október 21., Tab, 100 néző

Vezette: Kiss Sz.

Gól: Szőnyi 9.p. (1-0), Reszli 53.p. (1-1)

Sárga: Vida 42.p. (visszarántás) ill. Juhász 62.p. (buktatás), Pápai 85.p. (buktatás), Földi 91.p. (műesés)

TAB: Gróf - Naász, Molnár, Érsek, Zsibrik - Vida, Kispál, Donka, Miraider (Hendl 80.p.) - Tábori (Kleiber 44.p.) - Szőnyi

Edző: Ladiszlai Tibor - Érsek Ervin

Az egykor szebb napokat megélt (NB II-t is megjárt) Nagyberki érkezett Tabra, méghozzá edzőjük nélkül, Gáspár András ugyanis eltiltását töltötte.

A mérkőzés elején nagy lendülettel vetettük bele magunkat a kűzdelembe, és ezt hamar siker koronázta: a 9. percben Szőnyi lőtt nagy gólt a 16-os jobb sarkából.

Három perccel később ismét zörrent a Nagyberki háló, ezt azonban középkezdés nem követte, ugyanis Szőnyi második találatát Németh Dóra intésére Kiss Szabolcs les címén - tévesen - érvénytelenítette.

A vendégeknek az egész félidőben egyetlen lövésük volt, Ivusza 16 méteres próbálkozása ment a kapunk mellé.

A 32. percben óriási lehetőség maradt ki, Tábori lépett ki a védők között, elfektette Ferenczi kapust, majd kissé kisodródva az üres kapu oldalhálójába lőtt.

A második félidőre egy sokkal támadóbb szellemű Nagyberki jött ki, ami ezúttal a vendéknek hozott gyors gólt, az 54. percben Juhász Dániel 20 méteres előreívelt labdájával Reszli lépett ki négy védő között, majd a kapus fölött átemelve a hálóba lőtt. 1-1

A folytatásban is a Nagyberki uralta a játékot, Grófnak az 57. percben bravúrra volt szüksége, majd a 65. percben egy visszagurított labdát Ivusza tűzött kapura 25 méterről, de a kapu fölé lőtt.

Az utolsó 10 percre kijöttünk a Nagyberki szorításából, s a 85. percben Szőnyi 40 méteres szabadrúgása ment nem sokkal mellé, majd két perccel később Szőnyi centerezett az érkező Hendl elé, de nem sikerült neki a kaput eltalálnia.

A hosszabbításban még Földi Zoltán indult meg a kapunk felé, majd a 16-os vonalánál egy becsúszást követően nagyot esett, amiért műesés miatt sárgát kapott, ezzel a játékvezető a vendégeket is magára haragította.